מאמרים וקישורים

 
 
  מחפש שמאי מקרקעין?
  משרד אבן הבוחָן – שמאים, מעניק שירותי שמאות, הכוללים: הערכת שווי, הפחתות מיסים והיטלים, הערכות נגדיות לבנקים, ירידת ערך בגין ליקויי בנייה בבנייה חדשה ( בדק בית) או כתוצאה מפעילות בנייה של שכנים, ירידת ערך הדירה עקב תוכיות פוגעות, חלוקה בין יורשים ועוד.
  מחפש עורך דין לגבי נכס?
  משרדנו עורך שומות לכונסי נכסים ומעניק חוות דעת מומחה לבתי משפט. חוות הדעת נסמכת על דו"ח מודד / מהנדס בכל עבודה שיש צורך בכך. כמו כן, משרדנו מסייע בסכסוכים משפטיים בהם עורך הדין משמש כבורר ועוד.
  מחפש יזם/ קבלן?
  המשרד מתמחה בבדיקת כדאיות לתמ"א 38, עריכת שומה נגדית להיטל השבחה על-פי התקנות החדשות, חלוקת הבניין בין השותפים, הכנת טבלת איזון בהתאם לשוויו, קביעת שווי הדירה למכירה ועוד.
  ההורים הורישו לכם ירושה בדמות נכסים, דירות, קרקעות וכו'?
  שמאי מקצועי יסיע לכם לחלק את הירושה בצורה הוגנת בהתאם לצו הירושה. שם המשחק הוא שיקול דעת ואחריות.
  רוצים למכור דירה, מגרש, חנות, בית מלאכה, או כל נכס אחר ונדרשים לשלם היטל השבחה?
  רוצים להוסיף תוספת בנייה ונדרשים לשלם היטל השבחה? לא תמיד זה צודק.
בדרך כלל, הדרישה מוגזמת וניתן להפחית אותה לפעמים בעד 50% מההיטל. שמאי ממשרדנו יעניק לך טיפול מקצועי ואמין. אנו מכירים את המלאכה ונעשה אותה היטב.
  קניתם בית חדש ואינכם שבעי רצון?
  לעיתים קרובות הרוכשים צודקים בתחושתם. שטח הדירה לא תואם את ההסכם עליו חתמתם, גודל החדרים לא תואם את הגדרות החדר, הבטיחו לכם אזור שקט או פתוח וקיבלתם בדיוק ההפך, נעשה שימוש בחומרי הבנייה לא איכותיים? כל אלו ועוד הן סיבות לתבוע ירידת ערך ולדרוש על כך פיצוי. זהו תחום מאוד מקצועי, שדורש טיפול על-ידי מומחים. תנו לנו לערוך דו"ח שיוכר על-ידי בתי המשפט, וגם הקבלן כבר יבין שעליו לשאת באחריות.
  מתן פיצויים לפי 197
  אם המגרש שלכם נפגע על-ידי תוכנית הרשות, או שמגרש סמוך אליכם נפגע על-ידי תוכנית, חוק התכנון והבנייה מעגן את זכותך לקבל על כך פיצויים. מפגעים נוספים שבגינם אתם יכולים להיות זכאים לפיצוי: אנטנה סלולרית, בניין גבוה שמסתיר לך את השמש, סלילת כביש מתחת לחלון הבית ועוד.
תן לנו לקבוע מהו הנזק שנגרם לנכס שלך ומה שוויו.
  הפקיעו לך שטח?
  החוק מגביל את השטח שמותר להפקיע לך ללא מתן פיצוי, וגם זאת בתנאי שיתר המגרש לא נפגע.
אם הודיעו לך על איחוד וחלוקה, יש חשש שערכו של המגרש שתקבל בתמורה יהיה נמוך יותר משל אחרים. אתה לא תדע זאת אם לא תבדוק את הנושא על-ידי שמאי מוסמך ומנוסה. פנה אלינו.
  תמ"א 38
  המדינה מעודדת אתכם לחזק את הבניין בו אתם גרים, וקבלנים מציעים לכם הצעות מפתות. אך האם אתם בטוחים שקבלתם את ההצעה הטובה ביותר? אולי שווי ההצעות נמוך משווי גג הבניין שאתם מוסרים ליזם?  פנו אלינו ונייעץ לכם.
גם אם אתם יזמים המעוניינים לרכוש את זכויות הבנייה על גג לפי תמ"א 38 ולהציע לדיירים הצעה כספית, שבו איתנו לכוס קפה ונעניק לכם ייעוץ מקצועי.
  דיור מוגן
  חוק הגנת הדייר הינו מקור לסכסוכים רבים למתגוררים בדיור מוגן. בכמה שווה לך לרכוש את הזכויות שלך בנכס? שמאי מקצועי ואמין יעזור לך לתכנן צעדיך בתבונה.
  מושבניק, רוצה לפצל את הנחלה? מבקש למכור / לרכוש משק עזר, מגרש בהרחבה או נחלה?
  פנה למשרד אבן הבוחן – שמאים ותיהנה מייעוץ מקצועי ואמין.
  עסק חי
  הערכת שווי לתחנת דלק, בתי מלון, בתי אבות, מגרשים וביתנים למלאכה. סיוע בקבלת החלטות באשר לשימוש היעיל והטוב ביותר בנכס, ליווי תוכניות והגשת תוכניות, וכן הגשת חוות דעת לרואה חשבון בהתאם לדרישות ה- IFRS (התקינה החשבונאית הבין לאומית).
  טרמיטים וחוק המכר
  למאמר בנוגע לטרמיטים וחוק המכר לחץ כאן
  קישורים שימושיים:
  מנהל מקרקעי ישראל

כל הממשלה

משרד המשפטים

מידעיר

דואר ישראל
   

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר